Sveiks. Saki, lūdzu, kas jāliek klāt mīklai, kas taisīta no miltiem un ūdens, lai tā būtu stingrāka, sīkstāka.. Vai tikai milti? Makšķerēšana notiks nedziļā upītē. Prieks brekšiem, plaužiem...?
Vispirms izstāsti man ar ko breksis atšķirās no plauža, patiesība tā ir viena un tā pati zivs, atšķirīgais ir plicis, tam ir nelielas sarkanas spuriņas, brekšukiem spuras ir pelēkas, plicim ir taisna , cieta mute, breksim vērsta uz leju, ar garām lūpām, sajaukt šīs zivis, ja tās ir lielākas par maza bērna plaukstu, nevar.
Par mīklu, pats ūdens vietā miltiem pievienoju olu, ieber bļodiņā miltus, iesit tur vienu vai divas olas un mīci , mīkla sanāk daudz stingrāka, precīzāk staipīgāka kā lietojot ūdeni vai pienu, arī uz āķa tā turās labāk, viss ir vienkārši, arī frikadeklēm un kotletēm pievieno olas, lai tās labāk turētos kopā.
Sveiki!...Vai tu lūdzu nevarētu sīki aprakstīt kādai vajadzētu izskatīties zušu gruntsmakskeri - kāts, aukla, pavadiņa, montāža, āķi un kur tos vislabāk meklēt - seklumā pie zālēm vai labāk pie dziļuma kants. Un ja liek naktstārpu uz āķa, vai ir svarīgi, lai āķis būtu nosegts pavisam, vai arī tārpu var maukt virsu izdurot to cauri pāris vietās tā lai āķa gals būtu pliks? Jau iepriekš pateicos.
Diemžēl neesmu zušu speciālists, esmu tos ķēris, bet tā kā pa naktīm copēt nemīlu, man dikti miegs nāk, tad arī ar zušu copi neaizraujos
Sveiks! Man tev radies jautājums. Kā tu skaties, ja gruntenēm uz pavadiņas liek gumijas trubiņas, lai pavadiņa nepiņķerētos ap auklu, vai tas kaut kādā veida ietekmē copi?
Nu tas tāds pretsavērpēja paveids vien ir, tādu izmanto gan karpu makšķernieki, gan citi gruntsmakšķeru cienītāji, pats pieturos pie klasiskajiem līkajiem plastmasas pretsavērpējiem un patreiz neredzu nevienu iemeslu kaut ko mainīt.
Labdien man ir tāda problēma man ļoti aizaug dīķis esmu dzirdējis, ka palīdzot baltais amūrs, bet vai tā ir? Un kur to varētu dabūt? Lūdzu palīdzat! Jau iepriekš paldies!
Tā ir taisnība, tikai....., tikai ar balto amūru mazuļiem ir palielas problēmas, to vienkārši nepietiek, jo līdzīgas problēmas ir lielākai daļai dīķu, kuru nupat mūsu zemē ir dikti daudz palicis, vienīgais ko varu ieteikt ir sameklēt lielākās zivju audzētavas , apzvanīt visas un jau uz priekšu pieteikt kādu daudzumu šo zivju mazuļu, daudz jau nevajag, jo amūri aug ātri un izēd zāli diezgan labi
Sveiks! Man ir tāds nopietns jautājums. Mans hobijs ir makšķerēšana jau kādus 20 gadus, bet ir ļoti vēlēšanās strādāt kādā uzņēmumā, kas ir saistīts ar šo hobiju-dabu, copi, dzīvnieku un zivju aizsardzību utt. Vai jūs nevarētu kā palīdzēt vai ieteikt ko? Ļoti gaidīšu atbildi. Paldies!
Šādu darbu ir daudz, bet diemžēl visi tie ir diezgan mazapmaksāti darbi un skaitās ne pārāk prestiži, lai gan patiesībā kas var būt labāks par to, ka cilvēks ar prieku iet uz darbu un dara to, kas viņam patīk, es to zinu, jo man ļoti patīk tas ko es daru. Ieej ar šo jautājumu Stikuta Jāņa mājas lapā fishing.lv un uzjautā viņam, zinu, ka kādu brīdi atpakaļ viņš cītīgi meklēja cilvēkus darbam saistītam ar tevis minētajām jomām.
Iegādājos fīderi - ļoti patīkama cope. Jautājums - vai sistēmas jūtību nevar palielināt vēl vairāk aiz "maršrutētāja" pie pamatauklas piesienot barotavu un pie karabīnītes pavadiņu ar āķi? Paldies, KasparsB
Kur tad tu redzi lielāku jūtību, zivij jārausta barotava, kura reizēm sver 100 gramus, visas fīdera montāžas pamatā ir tas, ka zivis copi parāda uzreiz uz kātu, tāpēc arī daudzi, es tajā skaitā, lietojam pītās auklas, ka tā nestiepjas un parāda katru vismazāko piegrabināšanu, tas ka tevis aprakstītajai sistēmai pavadiņa iznāk tuvāk kāta spicei vēl neko nedod, jo tu jau nemaz nezini kurā virzienā tā zivs ies ar tārpu mutē.
Sveiks, Normund! Mans jautājums saistīts ar līņiem. Makšķerēju gandrīz tikai ar pludiņu, bet gribētu pamēģināt pasēdēt uz līņiem ar grunteni, bet ir dažas neskaidribas... Kādu kātu vislabāk izvēlēties (garums, tests), spoli (50 līdz 100Ls robežās kopa)? Auklas, pavadiņas resnums un garums? Varbūt vari ieteikt kādu sistēmu ar barotavu? Un kā notiek iebarošana makšķerējot uz gruntenes (ar makšķeri sēžot parasti baroju sensas+salmo līnis), kāds signalizators jālieto (zvaniņš)? Visbeidzot, vai līņus ir vērts mēģināt ķert uz boilam?
Jau iepriekš pateicos! Raimonds.
Vispirms jau jānoskaidro kur tu tos līņus gribi ķert, ja ezerā, tad ar to fīderi ir kā ir, ja upē, tad viss var notikties, pietam ļoti veiksmīgi, tevis minētajā summā var iekļauties jau ar pavisam labu inventāru, kātu ieteiktu 330-390cm garu, ar testu līdz gramiem 80, tas būs kāts, kurš dos visvairāk kaifa velkot zivi, bet nebūs paŗāk mīksts, spoli iesaku ātro, pašam uz fīderiem stāv SALMO DIAMOND MATCH spolītes, nekas, man patīk. Pamatā 0.12-0.14 pītā vai 0.22-0.25mm monofilā, pavadiņa monofilā , līnim 0.18-0.20mm, barotavu sistēmas klasiskās, palasies manā lapā, tur šogad daudz par šo tēmu runājam.
Papildus signalizatorus likt nevajag, tur jau tā fīdera sāls, ka copes redzi uz mīkstās spices, visi citi signalizatori jau ir solis atpakaļ pie klasiskās smagās gruntenes. Līņus mērķtiecīgi ķert uz boilām var kādos Zviedrijas vai citas valsts, kur šīs zivis nekad neviens nav ķēris, ūdeņos, pie mums jau liels līnis skaitās 2 kg, tāpēc līņu ķeršanu(nevis netīšām noķeršanu, bet tieši ķeršanu) es nosauktu par aklās zarnas operāciju caur muti, tātad par pilnīgi nelietderīgu laika kavēšanu.
Labdien. Ar kādiem āķiem būtu labāk noķert līni vai karpu? Ar kādu barību būtu labāk barot šis zivis? Paldies jau iepriekš.
Šīs un citas zivis jāķer ar asiem āķiem, ja nopietni tad āķa izmērs un forma ir atkarīgi no ēsmas lieluma un paredzamo zivju izmēriem, tevis minētās zivis visbiežāk tiek ķertas uz atšķirīgām ēsmām, līņus tomēr pamatā ķer uz dažādiem tārpiem, tādēļ nepieciešami vidēji resni āķi ar pagaru kātiņu, lai var savērt tārpu pušķīti, savukārt karpas visbiežāk ķer vai nu uz kukurūzas graudiem , dažādu aromatizāciju mīklas un maizes bumbiņām, makaroniem un citām „virtuves” lietām, tāpēc šeit nepieciešami āķi ar īsāku kātiņu, bet ar platāku liekumu, lai ēsma labāk turās un veidojās lielāks kumoss.
Par barībām palasies citās atbildēs
Sveiki! Ir doma braukt uz Usmu, palikt pa nakti un ķert līņus, brekšus, raudas, pličus. Tādēļ ir jautājums vai visas 3 šīs barības (līņu, brekšu, raudu) varētu jaukt kopa vai no tā nebūs kāds sliktums, vai 1.barība nenojauks citas garšu, smaržu un rezultātā neviena no šīm zivīm klāt nenāks?
Pirmkārt apsveicu ar cēlām domām, ja vēl tās visas izdosies realizēt, tad būs baigi forši, ja runa iet par SALMO, SENSAS vai NG MIX un BRUDA barībām, tad tās visas savstarpēji jaucās labi un viena otru tikai papildina, ja runājam par līņu copi, tad es tomēr ieteiktu līņus iebarot ar viņiem domāto barību vai sajaukumu līnis + breksis, pārējām zivīm brekšu barību vari jaukt ar raudu barību, nekas slikts nenotiks, tikai proporcijas ievēro, ja sēdi uz brekši, tad jauc 2-3 brekšu pakas un 1 raudu, ja copēsi raudas un ruduļus, tad otrādāk.
Ja lieto SENSAS līņu barību, tad gan labāk to lieto tīrā veidā, precīzāk atšķaidītu ar zemi 1\3, jo tā ir īpaša barība , ļoti specifiska, bet līņiem patīk.
1) Sveiks, tātad gribēju zināt par feeder kātiem, cik zinu, ar viņiem var makšķerēt gan ar pludiņu gan ar grunteni, taisnība? Un cik lielām zivīm viņi būtu piemēroti? Tagad jau man ir pienācis brīdis, kad patīk makšķerēt ar labākiem rīkiem, doma man ir pirkt māčkātu, un jautājums būtu tāds, vai tādas klases kāts ir domāts ikdienas makšķerēšanai?
2) Jautājums nedaudz par citu tēmu! Vai vari pateikt adresi "Stream" bāzei? Un varbūt pats pazīsti, ja nemaldos, noliktavas vadītāju Raiti, varbūt zini arī viņa telefona numuru, man tas vis bija, bet sanāca tā, ka pazaudēju, varbūt vari palīdzēt?
1) Fīdera kāti ir paredzēti makšķerēšanai ar barotavām, tos protams var izmantot arī citiem mērķiem, bet izjūtas ir citas, jo pludiņcopei tomēr ir mačkāts, fīderītim, pat ļoti mīkstam, tik un tā tests būs reizes trīs lielāks kā pat vidēji cietam mačkātam, vai tev tas ir vajadzīgs? Domāju ka nē, tāpēc nevajag censties ar vienu makšķeri ķert visur un visu, salīdzinājumam ņemam to pašu parastāko galda dakšiņu, pamēģini ar to ēst zupu, kaut vai ļoti biezu zupu, tik un tā nekas labs tur nesanāks , tieši tā ir ar fīderi un mačkātu, ja runa ietu vēl par karpu copi, tad nu vēl kaut kā, citādāk es gan neieteiktu.
Mačkāts pats par sevi nenozīmē nekādu klasi, bet tikai kāta veidu, ir mačkāti pa 25 lati un ir pa 250 latiem, lūk tur jau ir klases atšķirības, manā skatījumā visnotaļ labus mačkātus ikdienas copei var nopirkt jau pa latiem 50-60.
2) Uzskatu, ka šeit nav īstā vieta, kur atbildēt uz šādiem jautājumiem, jo jautājumam neredzu nekādas sakarības ar makšķerēšanu.