Labdien! Vai varat ieteikt konkrēti kaut ko no lētā gala +/- 60Ls no Salmo produkcijas (kāts + spole) spiningam līdakām, asariem? Tas domāts līdaku ķeršanai ezeros.
Nu komplekts ap 60 latiem jau vairs nav pats lētais gals, tur sanāk jau pavisam normāls komplekts, šajā cenā iekļaujās vairāki desmiti kātu un kāds desmits spoļu, tāpēc kādu konkrētu komplektu nenosaukšu, ieej www.salmo.lv, tur ir preču katalogs, izpēti visu SUPREME , DIAMOND un daļu ELITE sērijas spiningu, kā arī SUPREME , DIAMOND un ELITE spoļu sērijas, tur visam ir apraksti klāt un tad, kad esi ko noskatījis ienāc pie manis fishing.lv un es nokomentēšu tavu izvēli
Sveiks, Man ir sekojošs jautājums, nozvejojot zivi tā uzreiz ir jānosit vai jāļauj tai pašai nomirt? Vienreiz uzreiz nositu, bet atvedot mājās tā visa bija noasiņojusi. Kā jūs rīkojaties izvelkot zivi, ja līdz mājām ceļš ir 4-6 st. Paldies.
Makšķerējot baltās zivis tās turu 3-4 metrus garā uzglabājamā tīkliņā, beidzot makšķerēt paņemu uz mājām tās zivis kuras taisos apēst, pārējās palaižu vaļā, tās ko paņemu nogalinu, lai nemocās pa ceļam un arī tīri no kulinārās puses esot kaut kāda garšas starpība starp nogalinātu un nomirušu zivi, bet tas gan laikam ir par ūdenī nomirušu zivi. Savukārt, ja copēju no laivas, kad iznāk daudz pārvietoties, tad tās zivis, ko ņemšu uz mājām nogalinu uzreiz, jo pirmkārt to nosaka makšķerēšanas noteikumi, otrkārt zivs var izlekt no laivas un rībinoties pa laivu tā baida citas zivis. Siltā laikā gan zivju saglabāšana ir paliela problēma, tāpēc daudzi, arī pats, no rīta ķertās zivis ap pusdienas laiku notīra un apsāla vai piepilda ar nātrēm un atstāj kaut kur ēnā, pretējā gadījumā zivis līdz vakaram var aiziet bojā.
Intereses pēc gribētu uzzināt, no kurienes uz kurieni tad tu dodies, ja tev mājupceļš aizņem vairāk laika kā pati makšķerēšana.
Labdien, gribēju vaicāt uz kādu ēsmu viss labāk ķertos: 1.karpas, 2.karūsas, 3.brekši, 4.raudas? Kādu pludiņu vislabāk lietot uz nosauktajām zivīm un ja smagākā zivs ir 4-5kg? Kādu auklu izvēlēties? Paldies jau iepriekš...
Ja tu būtu, kaut pavirši, lasījis žurnālu Copes Lietas, tad uz pirmo jautājuma daļu būtu atradis atbildes katrā žurnāla numurā, visas tevis minētās zivis ēd praktiski vienas un tās pašas lietas, cita kaut ko vairāk, cita kaut ko mazāk, pietam zivju ēdienkarte katrā ūdenstilpnē atšķirās, pie ēsmām, ko varētu lietot ķerot visas šīs zivis varu nosaukt sliekas, mušu kāpurus, maizi, dažādas mīklas, plaucētas grūbas, makaronus un vēl ļoti daudz dažādas ēsmas.
Pludiņa izmērs ir atkarīgs nevis no makšķerējamo zivju izmēra, bet gan makšķerēšanas apstākļiem un ēsmas lieluma, pludiņa pamatuzdevums ir noturēt ēsmu vajadzīgajā dziļumā un signalizēt tev par zivs pienākšanu, pludiņam jābūt tikai tik smagam, lai vari to iemest un noturēt makšķerēšanas vietā.
Izvēlies labu auklu, aizej uz veikalu , izstāsti pārdevējam ko tu gribi ķert un kur un viņš tev iedos auklu, no savas puses varu ieteikt SALMO auklas, jo zinu kur un no kā tās gatavo, arī pats lietoju tikai SALMO auklas gan vasarā gan ziemā, bet savu izvēli tev jāizdara pašam.
Sveicināti! Es notvēru uz spiningu līdaku svaram 12kg, bet nepaspējis viņu iereģistrēt. Palika tikai fotogrāfijas ja man izdevība iereģistrēt rekordu.
Tas ir tikai tavs rekords, tāpēc nepārdzīvo, Latvijas rekords ir krietni lielāks, bet vienalga loms ir smuks, apsveicu.
Sveiks, meistar, gribēju jautāt vai fīder kātiem var piepirkt papildus dažādu jūtību signālgalus? Man ir diamnond feeder. Vai metot ar fīderi auklu labāk likt aiz klipša, vai gumiju riņķī uz kasetes un aiz klipša? Pēc pēdējām rezultatīvām copēm mani sāk pārņemt bažās, kā lai atbrīvo auklu, ja pieķeras kaut kas lielāks un ir jāpadod aukla ārā?
Ja copē brekšus un citas baltās zivis, tad vari droši aizspraust auklu aiz klipša, ja karpas, tad gan var būt , ka pirmais skrējiens ir tik jaudīgs , ka nepaspēj auklu atbrīvot, tad vajag vai nu ar marķieri auklu krāsot vai padarboties ar gumiju, kuru tad aizkabina aiz klipša.
Rezerves signālspicītes vari nopirkt SALMO servisā, tur viņu ir ļoti daudz un dažādas, tikai iesaku vai nu precīzi nomērīt kāda diametra spices vajag vai vēl labāk paņemt līdzi posmu un uz vietas visu pielāgot.
Uz ko vislabāk ķeras karūsas ? Cik lielu āķi un cik biezu auklu vajag? Pagaidām ķeru uz mīklu un tārpiem.. Un uz ko viss labāk ķeras karpas? Pagaidām makšķerēju uz kartupeli apmēram 2m dziļumā, bet nekā tā arī šogad vēl nav bijis, tikai 2,5kg karpa un 1kg karūsa Ko vari ieteikt mainīt ? Paldies jau iepriekš!
Piedod, bet tavs jautājums izklausās ļoti bērnišķīgs, vismaz apraksti kur tu ķer tās savas zivis, ar kādu makšķeri , ar ko un kā baro, tad var sākt runāt par kaut kā mainīšanu, es neesmu gaišreģis, lai pateiktu ko tev vajag pamainīt, iespējams , ka frizūru, lai zivis nebēg
Labdien, vai varētu lūdzu pastāstīt par SALMO GRAND spoli? Cik tā maksā un vai tiesa, ka to gultņi lielākoties ir no plastmasas?
GRAND sērijā ir 4 spoļu modeļi, katrs 2 izmēros, tās ir augstākās kvalitātes spoles, kuras tiek ražotas labākajās spoļu rūpnīcās, kurās savas spoles ražo liela daļa no pasaulē slavenām firmām, cenas veikalos ir sākot no latiem 50 un uz augšu, tiesa šogad vienam modelim, sakarā ar SALMO 20 gadu jubileju, ir ļoti patīkama cena, aš par 20 latiem zemāka, bet principā tā ir dārgo spoļu sērija. Pašam man ir 4 GRAND spoles uz spiningiem, vecākām ir jau pa 5 gadi, nav kur piesieties, jautājumu par tiem plastmasas gultņiem uzskatīšu par joku, startp citu, zinu, ka vēl šovasar CL būs smuks raksts par to kas spolēm vēderā, tiks ņemtas labākās SPOLES no 3-5 ražotājiem, meistars visas izķidās un visu nokomentēs.
Vai jau maijā var tik pie pieklajīgiem breksēniem? Nārsta laikā ir labi ēdāji? Cik noprotu īstais brekšu laiks sākas jūlijā?
Brekšiem nav kalendāra, tāpēc viņi ēd kad iegribās ēst un maijā viņi ēd ļoti labi, breksis nebarojās tikai nārsta laikā, tas ir aptuveni dienas 10, pirms un pēc breksis ēd labi, tikai pavasarī viņi nav tur pat kur būs vasarā un rudenī, pavasarī brekšuki aiziet uz seklākām vietām , tur ir siltāk un ir vairāk ko ēst
Normund, jautājums par auklām /mono/, vai tā ir, ka dārgais gals faktiski ir viss švakākais, neatkarīgi no testa? Piemērs, Stroft neiztur pārbaudē pat 60% no savas vērtības. Starp citu, gadus 4 atpakaļ tas nebija novērojams. Mans tagadējais uzskats, ciešamu, bet mainīt bieži. Varbūt ir kas, ko ir vērts pirkt? Cenai taču nav nozīmes, tā taču ir cope, nav vērts palaist savu VIENĪGO. Veiksmi jums un Ritai.
MUĻĶĪBAS, pilnīgas muļķības, par tevis minēto auklu gan piekrītu, jo ja gadus 3-5 atpakaļ veikalos tā bija viena no pirktākajām auklām, tad patreiz saviem veikaliem to pat vairs neņemam, jo pieprasījuma nav. Eiropā ražotās monofilās auklas principā ir par trešdaļu vai pat uz pusi lētākas kā Japanā ražotās, bet nodiluma un svara izturībā atšķirība nav tik liela, tāpēc arī pats kā pamatauklu izmantoju Vācijā ražotās SALMO auklas, bet pavadiņām ņemu Japānā ražotās auklas, arī SALMO, daru šādi jau vairākus gadus un netaisos neko manīt, jo zivis man auklas nerauj.
Mans princips ir tāds, ka labāk es biežāk nomainu auklu par labu cenu uz zinu, ka man viss ir kārtībā ar makšķeri, nekā nopērku pašu dārgāko un ceru uz brīnumiem, nedaudz pārzinu auklu ražošanas procesu, tāpēc brīnumiem un superauklām sen jau neticu.
Sveiks! Vēlējos tev jautāt par līņiem. Kad labāk mēģināt ķert naktī vai pa dienu? Un man ir ļoti liela problēma ar copi, viņš ļoti ilgi ņemās un ņemās kā man neiztur nervi un es piecērtu daudz par ātru. Zinu, ka uz dzīvo, ja pluds ir zem ūdens jāizskaita līdz 10 varbūt iesaki kaut ko ar pašu copi uz līņiem?
Agrs rīts un vēla pēcpusdiena ir laiks, kad pats ķeru līņus, ar to ēsmas čammāšanu ir tā kā raksti, daļēji šo problēmu atrisināju, kad no naktstārpiem pārgāju uz smal;kām slieciņām un mušu kāpuriem, mazāku, bet tik pat garšīgu kumosu līņuks ieņammā ātrāk, bet vispār jau copes izgaidīšana ir liela māksla, man arī ne vienmēr izdodās nogaidīt, bet nu sporta pieredze piespiež jau pēc 2.-3. nerealizētās copes savākties un noslāpēt savas emocijas, tad viss aiziet, pamēģini paspēlēties ar kumosa lielumu.