atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl

Sveiks Aivar.Jautäjums .Tris nedēļas atpakaļ copēju karpas.bija nereāli aktīva cope 7karpas izvilku 3 norāvās.Atbraucu pēc divām nedēļam uz to pašu vietu.necope.sēžu jau otro dienu.karpas lēkā.bet neņem kas varētu būt par iemeslu.kur es esmu pielaidis kļūdu.par cik man ir kuģits kante tā pati zivis rāda ehalots barību mainu.Ko tu varētu ieteikt .Paldies

A Aivars Rudzinskis

Nezinu, kur esi pieļāvis kļūdu, jo tu neraksti, ko esi darījis. Mēģini analizēt, ko esi pamainījis - pavadiņas, montāžas, barošanas utt - pamainot vienu niansi copes patiešām var pazust. Varbūt, piemēram, pavadiņa sapinas un neglīti stāv uz grunts?

Atbildēja: 21.07.21

Sveiks! Vēlētos zināt āķa lielumus pret boilas lielumu. Īsti nesu pārliecināts par izmēriem. Paldies

A Aivars Rudzinskis

Kā izejas punkts var būt šāda formula - no āķa spicītes līdz kātiņam ir puse boilas diametra. Ja ir nogājieni, āķi palielina. Ja nogājienu nav, var mēģināt āķi samazināt.

Atbildēja: 21.07.21

Labdien !

Kā labāk piebarot karpas šajā karstajā laikā ? Dziļums ap 1.5m

A Aivars Rudzinskis

ja turas kaut kāds vējš un nav pazīmes, ka ūdenī iestājas skābekļa bads, karpas aktīvi barojas un tādēļ jābaro čakli daudz. Savukārt, ja ilgstoši nav vēja, skābekļa trūkuma dēļ karpas var palikt ļoti pasīvas un kļūst ļoti grūti noķeramas. Tādos apstākļos es ieteiktu vairāk skatīties upju virzienā.

Atbildēja: 07.07.21

Cik daudz barot ja makskereju trīs dienas karpas

A Aivars Rudzinskis

Tas ir milljons dolāru jautājums. Nav pareizas atbildes, pašam jādomā. Varu vien iedot galvenās vadlīnijas. Barot vajag tik, lai karpas nepārēstos. To, protams, ir pagrūti noteikt, bet jāņem vērā, ka: jo vairāk karpu ir tajā vietā, jo vairāk barības tās var apēst. desmit karpas apēd desmit reižu vairāk nekā viena. jo lielākas karpas, jo vairāk tās var apēst. jo augstākas kvalitātes barība (barības boilas), jo ātrāk vēders tās pārstrādā, jo vairāk var apēst. savukārt kukurūzu, piemēram, pārstrādā ilgāk, tapēc to barot vajag mazāk. jo siltāks ūdens, zivs aktīvāka, apēst var vairāk. Sevišķi, ja ir vējš, negaiss, kad ūdenī arī vairāk skābekļa. Barošanai jāsastāv no sākotnējās porcijas, kas ir lielāka un tad tā regulāri jāpapildina. ja ķeras un zivis barojas, jāpapildina aktīvāk, pēc katras copes. Ja neķeras un nav pazīmju par zivīm, klāt barot var pavisam uzmanīgi. Ir cilvēki, kas trīs dienās izbaro pārsimts kilogramus barības. Citi iztiek ar desmit. bieži tas ir arī naudas jautājums, realitātē vasarā tādā Baļotē, kur zivju daudz, pārbarot ir samērā grūti. bet mazā ezeriņā, kur varbūt pāris karpas mīt, vajadzētu spiest uz regularitāti nevis apjomu.

Atbildēja: 01.07.21

Sveiks, Aivar!

Lasu, ka iesaki vismaz 100g svinu, vai tas attiecas arī uz method feeder?

Jautāju, jo method barotavas pārsvarā ir vieglākas.

A Aivars Rudzinskis

Domāju, ka tā noteikti būtu labāk. Jo īpaši ņemot vērā, ka method gadījumā karpa barojas stāvot uz vietas, pavadiņa ir īsa un tā āķa ieciršanās ir pavisam švaka. To, protams, var uzlabot ar superasu āķu izmantošanu un dūšīgu kontrolpiecirtienu, bet nu kopumā tā fizika ir tā pati. Pamēģini nolikkt to montāžu uz galda un iecirst sev āķi pirkstā. tur interesantas atklāsmes nāk. Sevišķi par svina formām. method montāža šajā ziņā ir mazliet labāka, ja tā barotava ir plakana un cieši guļ uz grunts.

Atbildēja: 30.06.21
J kuzijs

Labdien. Jautājums vai ir vērts likt boilu uz parastā āķa ka barību un provēt noķert karpu vai tads variants arī līnim patiktu. Jau paldies par atbildi.

A Aivars Rudzinskis

ja boilu uzliek uz āķa, tad neviena zivs nepieķersies - āķis nevarēs iedurties tās mutē, jo boila ir cieta. Boila ir jāmontē uz mata sistēmas un to uzzsiet ir pavisam vienkārši - ar bezmezgla mezglu.

Atbildēja: 30.06.21
J eDZH

Paldies par atbildēm! Ieinteresēja šis tas par tiem pašiem jautājumiem.

1. Kāpēc makšķeres galā uz auklas nevar likt zvaniņu? Vai tad ņēmiena brīdī nenokritīs nost? Viņa jau tāpat parasti iedod diezgan labu stiepienu, ja likšu pie spoles, tad sanāk, ka zvaniņš atsitīsies pret pirmo kāta riņķi un tur nokritīs?

2. kāpēc svinam obligāti jābūt vismaz 100g? es iepriekš ar maziem sviniņiem arī mierīgi varēju aizmest. Vai tas saistīts ar āķa ieciršanos lūpā?

3. par zemi piemirsi pakomentēt. Man pagaidām plāns ir sadalīt barību divās daļās, vienu atjaukt ar zemi 1pret1, otru nē. Ar zemi atjaukto barot tad, kad aktīva sīkzivs. Tas ir loģiski vai labāk tā nedarīt? Dot kukurūzu daudz barībā, ja ķeru ar kukurūzu? Un vēl - vai barībai varu pievienot veikalā nopērkamo cukura sīrupu? Ir liela jēga? Vasarā uz brekšiem ar fīderi tā daru, no NG saskatījos.

5. kā tad es varu precīzi noteikt, kas viņai labāk patīk tajā dienā? pārmest jau sanāk labi ja pusstundā, tajos brīžos arī mainīt ēsmas un eksperimentēt? tāpat nebūs tik efektīvi kā mainīt ēsmas ar fīderi ik pa 2min. Plānoju ķert ar makaroniem, kukurūzu, naktstārpu un mazajām peletēm.

6. Iepriekš vispār baroju 3 vietas, divas no tām strādāja labi, trešā švakāk. Ja izvēlēšos to vienu lielo galdu klāt un trāpīšu vietā, kur mazāk viņa uzturās, vai tad nepalikšu zaudētājos atšķirībā pret barošanu dažādos punktos un dziļumos?

Un sanāk, ka tieši uz galda vispār nemest āķi? Arī tad, ja baroju katram kātam savu vietu?

7. Ja izdomāju uzlikt naktstārpu, vai varu to matu atstāt vienkārši karājoties, tur nekas traģisks nenotiks?

Milzīgs paldies par padomiem! Šonakt braucu ķert!

A Aivars Rudzinskis

1. zvaniņš vispār ir švaks signalizators salīdzinājumā ar elektroniskajiem, kaut vai pašiem lētākajiem, par pāris eiro. svarīgi, lai tas signalizē ne tikai tad, kad karpa velk auklu prom, bet gan arī tad, ja nāk uz krastu un aukla atslābst. Tādēl kaut kādam smagumam ir jābūt starp riņķi un spoli, kura kustību uz leju vismaz var pamanīt vizuāli ja ne ar skaņu. 2. Mazāks svins neiecērt āķi pietiekoši spēcīgi un ir vairāk nogājienu. 3. karpu makšķerēšanā zemi nelieto. Cukura sīrups un citi saldinātāji karpām patīk, noteikti nelielos daudzumos var likt. 5. precīzi noteikt var tikai makšķerējot un analizējot rezultātus. pārmešanas biežumu neviens akmenī nav iecirtis, var arī pa 10 minūtēm pārmest, ja nemierīgs prāts. 6. jau rakstīju, ja gribi strādāt dažādos dziļumos, tad divi barošanas punkti ir pareiza doma. 7. traģisks būs tas, ka karpa tādu konstrukciju dziļi ierij un visbiežāk vairs nav atlaižama. Mata sistēmas viena no priekšrocībām ir kā reiz tā, ka āķis ieduras lūpā un ir vienkārši izņemams.

Atbildēja: 27.06.21
J eDZH

Sveiks! Karpu copes paši pamati - braucu uz privāto dīķi, gribu saķert pēc iespējas vairāk karpiņu, lai pašam jautrāk. Kāda stratēģija, lai to izdarītu?

1. Baitrunner spoļu nav, pēc katra metiena atgriezt bremzīti vaļā un uzlikt zvaniņu/ nelikt zvaniņu?

2. Ja ķeru rokas metiena attālumā, varu mest barību vienā točkā, ķer ar svinu (cik g?) + 0,3 fluorkarbona pavadu un mata sistēmu? Uz mata kukurūza, makaroni, peletes, boilas?

3. Vai barībai varu pielikt zemi? No rīta ieslēdzās sīkzivs, varbūt atjaucot barību ar zemi lielākas izredzes, ka sīkzivs nepaspēs visu noēst pirms karpa ierauga visu jezgu? Tomēr gribās pēc iespējas ekonomiskāk ķert un iztikt ar kādiem 3kg veikalā pirktās barības

4. 0,3 monofīls būs laba pamataukla? + lead core

5. Vai varu ar to plastmasas trubiņu likt 2 āķus? varbūt nesaprotu viņas pielietojumu pareizi, bet nevar izvērt cauri fļuriku un katrā galā pa āķim, lai varu piedāvāt dažādas ēsmas? Kad karpa paņems, tas otrs āķis taču būs pie paša trubiņas gala, vai tiešām ieķersies zālēs?

6. ar 2 kātiem barot divas dažādas točkas?

Ceru, ka Tev pietiks spēka atbildēt uz šiem jautājumiem, paldies jau iepriekš, Aivar!

A Aivars Rudzinskis

1. jā, bet to zvaniņu iekarini starp spoli un pirmo riņķi tā, lai piecērtot tas nokrīt un netraucē. 2. svinam vismaz 100g. uz mata var likt jebko, galvenais, lai metienā nekrīt nost. ja liek kukurūzu, tad virs tās kādu korķa vai putuplasta gabaliņu, ja navb mākslīgās kukurūzas. 3. ja gribas būt ekonomiskam, vajag barot mazās porcijās, maksimāli precīzi, un regulāri, kā arī pēc katras copes. 4. būs ok. 5. karpu copē nekad neizmanto divus āķus. 6. jā, bet teici, ka gribi būt ekonomisks. divas vajag tad, ja ir tam skaidrs pamatojums. Piemēram, gribi pārbaudīt dažādus dziļumus, dažādus attālumus no krasta vai kaut ko tamlīdzīgu. divas vienādas es noteikti neveidotu, labāk vienu lielāku. Tas arī ļauj koncentrēt uzmanību un izprast copi. Liec vienu makšķeri pirms iebarotā galda, otru aiz vai arī katru savā pusē, vienu tuvāk vienu tālāk - izmēģini vairākus variantus, skaties, kas strādā. Parasti lielākās karpas turas nostāk no galda.

Atbildēja: 26.06.21
J egilss

Sveiks Aivar,

Rudenī paskatoties dažādas youtube receptes, tehnoloģijas, uztaisīju 5.l pudelē fermentētu kukurūzu. Laika braukt karpās vairs, nebija un loģiski tā kukurūza tai pudelē atrodas joprojām.

Pēc smakas brāga, kaņdža. Paprovēju uz zoba, grauds mīksts.

Nav pieredzes, ko ar to darīt ? Izliet ārā, atdot bomžikiem, kas pērk odekolonus, vai doties uz copi. Barot un likt uz āķa.

Nesanāk tik bieži aizbraukt copēt lai riskētu aplauzties un aizbaidīt karpu, bet varbūt viss ir OK?

Būšu pateicīgs par Tavu viedokli.

A Aivars Rudzinskis

nezinu, pusgadu turēt kukurūzu man līdz šim nav bijis pacietības. dažas dienas jā, bet par vairāk nezinu. katrā ziņā fermentēta kukurūza jau nav nekāds brīnumlīdzeklis, it sevišķi tādos nelielos daudzumos. kā jau rakstīju, galvenais, ka tā ātrāk sagremojas un tāpēc karpa to var vairāk apēst salīdzinājumā ar svaigi pagatavotu. Bet teikt, ka karpas īpaši meklē ieskābušu kukurūzu, tur būtu vēl jāpaanalizē. Katrā ziņā es tavā vietā noteikti pamēģinātu. ja būs labi, būsi atkodis ko interesantu. ja nebūs, noķersi to karpu nākamreiz.

Atbildēja: 20.06.21

Labdien.

Kur labāk karpai galdu klāt tādos apstākļos kā tagad upē,konkrēti Ventā-bedrē, starp divām bedrēm seklākā vietā? Ventā nav seklu, plašu līču pilnu ar čakārņiem.It kā māja viņai būtu bedrē, bet ūdens siltāks seklākā posmā...

Un kā tu precīzi upē sešos/septiņos metros barību nogādā, lai neaiznes nākošā bedrē?

Gribas noķert, laivas nav, eholote- dīperis, taktika jāizpīpē.

A Aivars Rudzinskis

ja ir straume, tā parasti sanes visu barību bedrītēs. vai lielākas bedres izejā. tur arī karpas savācas. nereti metrs turp vai šurp var būt izsšķirošs. Svarīgi ir to bedrīti ne tikai atrast, bet arī viņā ietrāpīt svinu, jo tas grimstot arī tiek nonests ar straumi. straumē ūdens temeperatūras atšķirības dažādos dziļumos nav būtiskas, ūdens sajaucas un nav, kā erzerā.

Atbildēja: 13.06.21

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs